Kontakt

På denna sida finner du adress och kontaktdetaljer till skolans personal och lokaler. Om du har ett särskilt ärende, såsom informationsbehov gällande Öppet Hus datum och tider, information om våra program etc vv gå in under respektive sida för mer information och för att nå rätt ansvarig. På sidan Dokument & Blanketter finner du även våra styrdokument samt formulär för klagomål.

Besöks- och postadress

Gata Postnummer / Ort Telefonnummer E-post
Pusterviksgatan 9 413 01 Göteborg 031-762 55 50 goteborg@cybergymnasiet.se

Skolledning

Namn Tjänst/Roll Telefonnummer E-post
Maria Lissmatz rektor 0768-85 20 66  maria.lissmatz@cybergymnasiet.se
Bibbi Corlija administrativ chef 0768-85 20 71  bibbi.corlija@cybergymnasiet.se
Ebbe Jadama kurator 0768-85 20 53  ebbe.jadama@cybergymnasiet.se
Alexandra Davidsson förstelärare 0768-85 20 83  alexandra.davidsson@cybergymnasiet.se
Dursuma Medić Fast förstelärare 0768-85 20 65  dursuma.medic.fast@cybergymnasiet.se
Åsa Karlsson förstelärare 0768-85 20 68  asa.karlsson@cybergymnasiet.se

Administration

Namn Tjänst/Roll Telefonnummer E-post
Marie Petrén skolvärd 0768-85 20 50  marie.petren@cybergymnasiet.se

Elevhälsa

Namn Tjänst/Roll Telefonnummer E-post
Ebbe Jadama kurator 0768-85 20 53 ebbe.jadama@cybergymnasiet.se
Malin Falck studie- och yrkesvägledare 031 – 367 30 84 malin.falck@educ.goteborg.se
Nadire Kucukcelik skolsköterska 0768-85 20 64 nadire.kucukcelik@cybergymnasiet.se
Åsa Karlsson specialpedagog 0768-85 20 68 asa.karlsson@cybergymnasiet.se

Elevrådet

Namn Roll E-post
Amal Abdilahi ordförande amal.abdilahi@elev.cybergymnasiet.se
Tugba Zengin vice ordförande tugba.zengin@elev.cybergymnasiet.se
Higmo Arif sekreterare  higmo.arif@elev.cybergymnasiet.se

Lärare

Namn Tjänst/Roll Telefonnummer E-post
Alejandro Munoz (AMZ) matematik / fysik  0768-85 20 88  alejandro.munoz@cybergymnasiet.se
Alexandra Davidsson (ALD) svenska / psykologi 0768-85 20 75 alexandra.davidsson@cybergymnasiet.se
Anton Samuelsson (A S) geografi / historia 0768-85 20 77  anton.samuelsson@cybergymnasiet.se
Clara Fredenmark (CF) estetiska ämnen  clara.fredenmark@cybergymnasiet.se
Dursuma Medić Fast (DUD) biologi / ma / nk  0768-85 20 65 dursuma.medic.fast@cybergymnasiet.se
Džafer Baraković (DB) data / teknik 0768-85 20 59 dzafer.barakovic@cybergymnasiet.se
Elin Johansson (EJN) sh / religion 0768-85 20 77 elin.johansson@cybergymnasiet.se
Emmy Pettersson (EPN) svenska  0768-85 20 77 emmy.pettersson@cybergymnasiet.se
Gustav Karlsson (GK) svenska / sociologi  0768-85 20 77  gustav.karlsson@cybergymnasiet.se
Jenny Appelgren Percival (JA) engelska  jenny.appelgrenpercival@cybergymnasiet.se
Joakim Lindmark (JLK) engelska / historia 0768-85 20 75  joakim.lindmark@cybergymnasiet.se
Karl-Fredrik Lang (KFL) franska  karl-fredrik.lang@cybergymnasiet.se
Lars Högberg (LH) matematik 0768-85 20 54  lars.hogberg@cybergymnasiet.se
Mattias Maxe (MME) svenska som andraspråk  0768-85 20 75   mattias.maxe@cybergymnasiet.se
Peter Ortmon (PO) data / teknik 0768-85 20 59  peter.ortmon@cybergymnasiet.se
Siwgil Shihab (SIS) matematik / fysik 0768-85 20 76  siwgil.shihab@cybergymnasiet.se
Sven Jonson (SJN) ekonomi  0768-85 20 86 sven.jonson@cybergymnasiet.se
Tommy Alm (TA) idrott och hälsa 0768-85 20 76  tommy.alm@cybergymnasiet.se
Åsa Blixt (AB) kemi / nk 0768-85 20 54  asa.blixt@cybergymnasiet.se
Åsa Persson (AP) frisörämnen 0768-85 20 62 asa.persson@cybergymnasiet.se

Mentorer

Klass Mentor Telefonnummer E-post
EE14  Džafer Baraković (DB) 0768-85 20 59 dzafer.barakovic@cybergymnasiet.se
EE15  Džafer Baraković (DB) 0768-85 20 59  dzafer.barakovic@cybergymnasiet.se
EE16  Peter Ortmon (PO)  peter.ortmon@cybergymnasiet.se
EK14  Sven Jonson (SJN) 0768-85 20 75  sven.jonson@cybergymnasiet.se
EK15  Emmy Pettersson (EPN)  0768-85 20 77  emmy.pettersson@cybergymnasiet.se
EK16  Gustav Karlsson (GK) 0768-85 20 77   gustav.karlsson@cybergymnasiet.se
ES14  Clara Fredenmark (CF)  clara.fredenmark@cybergymnasiet.se
ES15  Clara Fredenmark (CF)  clara.fredenmark@cybergymnasiet.se
HV14 Åsa Persson (AP) 0768-852062 asa.persson@cybergymnasiet.se
HV15  Åsa Persson (AP) 0768-852062  asa.persson@cybergymnasiet.se  
NA14 Dursuma Medić Fast (DUD) 0768-85 20 65 dursuma.medic.fast@cybergymnasiet.se
NA15  Åsa Blixt (AB) 0768-85 20 54   asa.blixt@cybergymnasiet.se
NA16  Siwgil Shihab (SIS) 0768-85 20 76  siwgil.shihab@cybergymnasiet.se
SA14  Mattias Maxe (MME) 0768-85 20 75   mattias.maxe@cybergymnasiet.se
SA14 Elin Johansson (EJN)  0768-85 20 77  elin.johansson@cybergymnasiet.se
SA15  Emmy Pettersson (EPN)  0768-85 20 77  emmy.pettersson@cybergymnasiet.se
SA15  Joakim Lindmark (JLK)  0768-85 20 75  joakim.lindmark@cybergymnasiet.se
SA16 A  Anton Samuelsson (A S) 0768-85 20 77  anton.samuelsson@cybergymnasiet.se
SA16 B Alexandra Davidsson (ALD) 0768-85 20 75  alexandra.davidsson@cybergymnasiet.se
TE14 Lars Högberg (LH) 0768-85 20 54   lars.hogberg@cybergymnasiet.se
TE15  Lars Högberg (LH) 0768-85 20 54  lars.hogberg@cybergymnasiet.se
TE16 Lars Högberg (LH) 0768-85 20 54  lars.hogberg@cybergymnasiet.se

Frisörsalong


Skolans frisörsalong har öppet varje tisdag kl 12.00 – 14.45 samt varje fredag kl 8.00 – 12.00.
Boka tid på 0768-852062.


Undrar du något?

Det är inte konstigt att ha en massa frågor i huvudet om gymnasiet. Kolla först in vår Frågor och Svar-sida där du förhoppningsvis finner svaret. Vill du ställa en fråga du inte funnit svar på gör du det här nedanför.

>