Kontakt

På denna sida finner du adress och kontaktdetaljer till skolans personal och lokaler. Om du har ett särskilt ärende, såsom informationsbehov gällande Öppet Hus datum och tider, information om våra program etc vv gå in under respektive sida för mer information och för att nå rätt ansvarig. På sidan Dokument & Blanketter finner du även våra styrdokument samt formulär för klagomål.

Besöks- och postadress

Gata Postnummer / Ort Telefonnummer E-post
Pusterviksgatan 9 413 01 Göteborg 031-762 55 50 goteborg@cybergymnasiet.se

Skolledning

Namn Tjänst/Roll Telefonnummer E-post
Maria Lissmatz rektor 0768-85 20 66  maria.lissmatz@cybergymnasiet.se
Malin Hörstam utvecklingsledare  malin.horstam@cybergymnasiet.se
Bibbi Corlija administrativ chef 0768-85 20 71  bibbi.corlija@cybergymnasiet.se
Ebbe Jadama kurator 0768-85 20 53  ebbe.jadama@cybergymnasiet.se
Alexandra Davidsson förstelärare 0768-85 20 83  alexandra.davidsson@cybergymnasiet.se
Dursuma Medić Fast förstelärare 0768-85 20 65  dursuma.medic.fast@cybergymnasiet.se
Åsa Karlsson förstelärare 0768-85 20 68  asa.karlsson@cybergymnasiet.se

Administration

Namn Tjänst/Roll Telefonnummer E-post
Marie Petrén skolvärd 0768-85 20 50  marie.petren@cybergymnasiet.se
Benny Nyström vaktmästare  benny.nystrom@cybergymnasiet.se

Elevhälsa

Namn Tjänst/Roll Telefonnummer E-post
Ebbe Jadama kurator 0768-85 20 53 ebbe.jadama@cybergymnasiet.se
Malin Falck studie- och yrkesvägledare 031 – 367 30 84 malin.falck@educ.goteborg.se
Annika Hasselberg skolsköterska 0768-85 20 64 annika.hasselberg@cybergymnasiet.se
Åsa Karlsson specialpedagog 0768-85 20 68 asa.karlsson@cybergymnasiet.se

Elevrådet

Namn Roll E-post

Lärare

Namn Tjänst/Roll Telefonnummer E-post
Alexandra Davidsson (ALD) svenska / psykologi 0768-85 20 83 alexandra.davidsson@cybergymnasiet.se
Anton Samuelsson (A S) geografi / historia 0768-85 20 77  anton.samuelsson@cybergymnasiet.se
Clara Fredenmark (CF) estetiska ämnen  clara.fredenmark@cybergymnasiet.se
Dursuma Medić Fast (DUD) biologi / ma / nk  0768-85 20 65 dursuma.medic.fast@cybergymnasiet.se
Džafer Baraković (DB) data / teknik 0768-85 20 59 dzafer.barakovic@cybergymnasiet.se
Elin Johansson (EJN) sh / religion 0768-85 20 77 elin.johansson@cybergymnasiet.se
Emmy Pettersson (EPN) svenska  0768-85 20 77 emmy.pettersson@cybergymnasiet.se
Gustav Karlsson (GK) svenska / sociologi  0768-85 20 77  gustav.karlsson@cybergymnasiet.se
Hans Wessberg (HW) samhällskunskap och religion  hans.wessberg@cybergymnasiet.se
Jenny Appelgren Percival (JA) engelska  jenny.appelgrenpercival@cybergymnasiet.se
Joakim Lindmark (JLK) engelska / historia 0768-85 20 75  joakim.lindmark@cybergymnasiet.se
Lars Högberg (LH) matematik 0768-85 20 54  lars.hogberg@cybergymnasiet.se
Mattias Maxe (MME) svenska som andraspråk  0768-85 20 75   mattias.maxe@cybergymnasiet.se
Peter Ortmon (PO) data / teknik 0768-85 20 59  peter.ortmon@cybergymnasiet.se
Siwgil Shihab (SIS) matematik / fysik  siwgil.shihab@cybergymnasiet.se
Sture Lingrell (SL) tyska  sture.lingrell@cybergymnasiet.se
Tommy Alm (TA) idrott och hälsa 0768-85 20 76  tommy.alm@cybergymnasiet.se
Ulla Althén (UA) spanska  ulla.althen@cybergymnasiet.se
Åsa Blixt (AB) kemi / nk 0768-85 20 54  asa.blixt@cybergymnasiet.se
Åsa Persson (AP) frisörämnen 0768-85 20 62 asa.persson@cybergymnasiet.se

Mentorer

Klass Mentor Telefonnummer E-post
EE15  Džafer Baraković (DB) 0768-85 20 59  dzafer.barakovic@cybergymnasiet.se
EE16  Peter Ortmon (PO)  peter.ortmon@cybergymnasiet.se
EE17  Džafer Baraković (DB) 0768-85 20 59  dzafer.barakovic@cybergymnasiet.se
EE17  Peter Ortmon (PO)  peter.ortmon@cybergymnasiet.se
EK15  Emmy Pettersson (EPN)  0768-85 20 77  emmy.pettersson@cybergymnasiet.se
EK16  Gustav Karlsson (GK) 0768-85 20 77   gustav.karlsson@cybergymnasiet.se
ES15  Clara Fredenmark (CF)  clara.fredenmark@cybergymnasiet.se
HV15  Åsa Persson (AP) 0768-852062  asa.persson@cybergymnasiet.se
NA15  Åsa Blixt (AB) 0768-85 20 54   asa.blixt@cybergymnasiet.se
NA16 Dursuma Medić Fast (DUD) 0768-85 20 65 dursuma.medic.fast@cybergymnasiet.se
NA17 Siwgil Shihab (SIS)  siwgil.shihab@cybergymnasiet.se
SA15  Emmy Pettersson (EPN)  0768-85 20 77  emmy.pettersson@cybergymnasiet.se
SA15  Joakim Lindmark (JLK)  0768-85 20 75  joakim.lindmark@cybergymnasiet.se
SA16 A  Anton Samuelsson (A S) 0768-85 20 77  anton.samuelsson@cybergymnasiet.se
SA16 B Alexandra Davidsson (ALD) 0768-85 20 83  alexandra.davidsson@cybergymnasiet.se
SA17 A Elin Johansson (EJN)   0768-85 20 77  elin.johansson@cybergymnasiet.se
SA17 A Mattias Maxe (MME)  0768-85 20 75   mattias.maxe@cybergymnasiet.se
SA17 B Hans Wessberg (HW)    hans.wessberg@cybergymnasiet.se 
TE15  Džafer Baraković (DB) 0768-85 20 59  dzafer.barakovic@cybergymnasiet.se
TE16  Peter Ortmon (PO)  peter.ortmon@cybergymnasiet.se
TE17  Lars Högberg (LH) 0768-85 20 54  lars.hogberg@cybergymnasiet.se

Frisörsalong


Skolans frisörsalong har öppet varje tisdag kl 12.00 – 14.45 samt varje fredag kl 8.00 – 12.00.
Boka tid på 0768-852062.


Undrar du något?

Det är inte konstigt att ha en massa frågor i huvudet om gymnasiet. Kolla först in vår Frågor och Svar-sida där du förhoppningsvis finner svaret. Vill du ställa en fråga du inte funnit svar på gör du det här nedanför.

>